نمونه سوالات استخدامی رایگان

نمونه سوالات استخدامی رایگان
استخدامی بانکها - دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی- دانلود رایگان سوالات استخدامی

اطلاعیه گمرك جمهوری اسلامی ایران درباره تاریخ و نحوه ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شركت در آزمون کارگزاران گمرکی سال 1395

         


گمرك ایران در اطلاعیه‌ای زمان برگزاری آزمون كارگزاران (حق‌العمل‌كاران) گمركی و شرایط ثبت نام دراین آزمون را اعلام كرد.به گزارش روابط عمومی گمرك ایران، مهلت ثبت‌نام این آزمون از روز سه‌شنبه 24 فروردین ماه آغاز و در روز سه‌شنبه 31 فروردین ماه پایان می‌پذیرد.
همچنین در این اطلاعیه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت‌نام و مراحل آن اعلام و زمان برگزاری این آزمون روز پنجشنبه 6 خرداد ماه سال‌جاری تعیین شده است.
به منظور شفاف سازی و اطلاع رسانی جهت شركت كنندگان ، منابع آزمون به شرح زیر معرفی و امكان اخذ فایل مربوطه از طریق پیوند های مرتبط ( دانلود فایل ) امكان پذیر می باشد:
الف- قانون امور گمركی و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ب- قانون مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ج- سامانه جامع امور گمركی ( دانلود فایل)

قابل توجه : تعاریف اینكوترمز از منابع آزمون حذف و سؤالات صرفاً از منابع فوق خواهد بود. 

سئوالات متداول آزمونبدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شركت در آزمون كارگزاران گمركی در سال 1395 می‌رساند كه ثبت‌نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی، از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/24 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 95/1/31 پایان می‌پذیرد.

  لذا كلیه متقاضیان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون به شرح ذیل و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

شرایط عمومی ثبت نام:

- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

- عدم سوء پیشینه کیفری و قاچاق گمرکی 

- انجام خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم (ویژه برادران) ملاك عمل برای محاسبه تاریخ گواهی معافیت دائم و پایان خدمت وظیفه عمومی، تاریخ 95/3/6 می باشد.

- داوطلبان نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاههای دولتی باشند

شرایط اختصاصی ثبت نام:

- دارا بودن حداقل بیست و پنج سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون (1395/3/6)

- دارا بودن حداقل مدرک کاردانی در رشته امور گمرکی و یا  کارشناسی و بالاتر در سایر رشته ها. ملاك عمل برای محاسبه تاریخ فارغ التحصیلی، تاریخ 95/3/6 می باشد.

مراحل ثبت نام:

- مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org

– تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.

– ارسال عکس: داوطلب می بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.

عکس 4×3 که در سال جاری گرفته شده باشد. (عکس تمام رخ)

عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.

اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیکسل و حداقل 300×200 پیکسل باشد.

تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.

حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.

حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

حتی الامکان عکس ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

تذكر مهم: با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه این موضوع اكثراً برای داوطلبانی كه در كافی نت ثبتنام میكنند رخ داده است، تاكید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط كافی نت ها انجام می‌دهید، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبتنامی، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عكس داوطلب دیگری به جای عكس شما ارسال نگردد. بدیهی است كه در صورت ارسال عكس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

پرداخت وجه ثبت نام:

متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت‌نام در آزمون می‌بایست از روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/24 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 1395/1/31 پس از مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org نسبت به واریز مبلغ 500.000 (پانصد هزار) ریال به عنوان هزینه ثبت‌نام در آزمون كارگزاران گمركی از درگاه اینترنتی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.

توضیح 1: مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن ثبت‌نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.

توضیح 2: ثبت‌نام زمانی تکمیل می‌گردد که مراحل با موفقیت انجام شده و شماره پیگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. (متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت‌نام، کد پیگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل نزد خود نگهداری نمایند.)

توضیح 3: ثبت‌نام متقاضیان صرفاً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.

توضیح 4: قبل از پرداخت وجه ثبت نام لازم است داوطلبان از احراز شرایط (عمومی، اختصاصی و...) خود با مفاد آگهی اطمینان حاصل نمایند. همچنین به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه گمرك جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی‌شود.

الف- قانون امور گمركی و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ب- قانون مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ج- سامانه جامع امور گمركی ( دانلود فایل)


زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت كارت شركت درآزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ 95/3/4 برای مشاهده و پرینت، بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی:www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. آزمون در روز پنجشنبه مورخ 95/3/6 برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی كارت شركت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد.

تعیین محل برگزاری آزمون براساس آمار ثبت‌نام كنندگان خواهد بود كه در روزچهارشنبه مورخ 1395/2/29 ازطریق سایت سازمان سنجش و آموزش كشور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مواد آزمون:

- قانون امور گمرکی و آیین نامه اجرایی آن (مصوب 90)

- مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی آن  و اصول طبقه بندی كالا

- مباحث مرتبط با پنجره واحد تجارت فرامرزی و سامانه جامع امور گمرکی

- اینکوترمز (2010)

- كلیه مواد آزمون با ضریب یك محاسبه خواهد شد.

تذكرات :

- یک چهارم از سهمیه پذیرش به بازنشستگان گمرک اختصاص می‌یابد به شرط اینکه حداقل دو سوم دوران خدمت خود را در گمرک جمهوری اسلامی ایران گذارنده باشد.

- صدور پروانه کارگزار گمرکی برای پذیرفته شدگان موکول به شرکت در دوره‌های آموزشی است که حسب ضرورت گمرک ایران تعیین می نماید.

- تعداد 500 نفر از متقاضیان شركت كننده درآزمون و واجد شرایط بعنوان كارگزار گمركی پذیرفته خواهند شد.

- این آزمون در اجرای ماده 191 آیین نامه اجرایی قانون امور گمركی، صرفا برای متقاضیان پروانه كارگزار گمركی( حق العمل كاری ) اجرا می گردد و جنبه استخدامی ندارد.

 

الف- قانون امور گمركی و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ب- قانون مقررات صادرات و واردات و آئین نامه اجرایی ( دانلود فایل)
ج- سامانه جامع امور گمركی ( دانلود فایل)
اطلاعیه گمرك جمهوری اسلامی ایران درباره تاریخ و نحوه ثبت‌نام داوطلبان متقاضی شركت در آزمون کارگزاران گمرکی سال 1395 ،